19 Mart 2011 Cumartesi

evimden yazıyorum

ocak başında yazdığım en son yazıdan sonra anca bugün bloğuma girebildim.
bu süre içinde ben evlendim. 26 şubat'ta. yağmurlu bir istanbul gününde, yağmura aldırmadan...

sonrasında hayallerimin şehri roma'da balayına gittik.
ilk gördüğümden beri hiç değişmemişti. sandviç çaldığım büfe bile aynı yerinde duruyordu.
nüfus artar da bir ülke aynı mı kalır? inanamadım. hala büyülü, hala romantik.

şimdi ise sıcacık evimde; tam da hayal ettiğim gibi L koltuğumda oturdum keyif yapıyorum. arkadaşlarımız gitti biraz önce. dolup taşsın istiyorum bu ev. insan seviyorum ben, arkadaşlarımın gelmesini seviyorum.

"ev hanımı" olmak zor işmiş. annemin evinde su almaya bile kalkmazken şimdi hem iş kadını ol, eve gel yemek yap, bu arada sürekli bi şeyler atıştır ama zayıf kalmaya çalış. eve geldikten sonra yatana kadar 20 dk bile oturama, yatınca deliksiz uyu, uykuya hiç doyama. hergün süpür ama sürekli orası toz burası toz olsun, sinirin bozulsun, maç sesi duymaktan daha şimdiden sıkıl ama bir ömür bu sesi duymaya da evet demişsin artık yapıcak birşey yok, buna alış.

bu durumu en iyi atlatma yolu işbölümü yapmak. mesela ben çamaşır makinesini dolduruyorum, beyazlarla siyahları ayırıyorum,deterjanı koyuyorum, yumuşatıcıyı koyuyorum,çalıştır düğmesine basıyorum, serkan çamaşırları asıyo.
mesela ben sabahları serkan'dan geç kalkıyorum, o hazır bir şekilde beni beklerken yatağı toplamasını rica ediyorum, o sırada ben makyajımı yapıyorum.
mesela çay içmeyi sevmem ben, serkan ise bayılır. ben kettle'ı çalıştırıyorum gerisini ona bırakıyorum, her bardak için o kalkıp alıyo çayını.
gördüğünüz gibi ev işlerini biz hep böle paylaşıyoruz:))) canım kocacım benim:))

canım kocacım demişken henüz alışamadım ben bu koca mevzusuna. zaman zaman ee tamam düğünü de yaptık, dönelim evlerimize diyesim geliyo. evli olma psikolojisine henüz giremedim. evli barklı kadın mı oldum ben şimdi?? yok canım ben hala caddede gelene geçene bakıp lak lak yapıcaktım arkadaşlarımla?!? ne zaman büyüdüm de evim oldu dicem ama 30 yaşında biri için komik olucak. o da olmadı; en iyisi mi ben bir an önce ütünün nasıl çalıştığını öğreneyim:))